Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Sait ALİOĞLU
Sait ALİOĞLU
Deizme Dair Bir Derkenar
Mehmet BEYHAN
Mehmet BEYHAN
Neden Cemal Kaşıkçı?
Mustafa DOĞU
Mustafa DOĞU
Yeniden İman Etmek!
Hasan POSTACI
Hasan POSTACI
Kültürel İslam´dan İslami Varoluşçuluğa
Ümit AKTAŞ
Ümit AKTAŞ
Siyaset ve İman İlişkisi
Selvigül ŞAHİN
Selvigül ŞAHİN
Masamdaki Kitaplar
Aziz DARICI
Aziz DARICI
Müslümanların Kaderi İman ve Mücadeledir
Prof. Dr. Bilal SAMBUR
Prof. Dr. Bilal SAMBUR
Kaşıkçı Travması ve Yeni Ortadoğu Düzeni
Ramazan KAYAN
Ramazan KAYAN
Ademce Bir Duruş Sergilemek
Ali BULAÇ
Ali BULAÇ
Tebliğ: Örf, Adet ve Gelenek
Nejdet DEMİREL
Nejdet DEMİREL
ABD´nin Ekonomik Yaptırımlarının İran´a Yansıması
Bülent ACUN
Bülent ACUN
Taksici Gözüyle İstanbul
F. Yılmaz ALTUNÖZ
F. Yılmaz ALTUNÖZ
Sapkınlık Aracı Olarak Mal
Mehmet AKTAŞ
Mehmet AKTAŞ
Lebbeyk, Allahümme lebbeyk!..
Mustafa GÜL
Mustafa GÜL
Çağrılar Neden Karşılık Bulmaz?
Necip CENGİL
Necip CENGİL
Önceliklerimiz
Yusuf YAVUZYILMAZ
Yusuf YAVUZYILMAZ
İslamcılık Öldü Mü?
Ömer Naci YILMAZ
Ömer Naci YILMAZ
Mine´nin Kırıkkanatları
Seyit Ahmet UZUN
Seyit Ahmet UZUN
Ruhu Çamurlaşmış İnsanlar
 Dr. Ali YALÇIN
Dr. Ali YALÇIN
İslami Hareketlerde "Minnet" Sorunu
Yakup GÜLER
Yakup GÜLER
Darbelerle Gelişen Türkiye!
Abdülhamit KAHRAMAN
Abdülhamit KAHRAMAN
Duaya Davet!
Nevzat KAYA
Nevzat KAYA
Kaşıkçı Olayı Suudilerin Sonu Olacak!
Cafer AKDENİZ
Cafer AKDENİZ
Savaş mı Cinayet mi?
Ramazan DEVECİ
Ramazan DEVECİ
Günümüzün Kerbela´sı Yemen´in Serencamı ve Ümmetin Duyarsızlığı…
Davut GÜLER
Davut GÜLER
Adalet, Mizan ve Kitap Dengesi
Şakir KURTULMUŞ
Şakir KURTULMUŞ
Düş ve Bayram
Ziya GÜNDÜZ
Ziya GÜNDÜZ
Dr. Ayhan Vergili: Hilmi Ziya Ülken Önemli Bir Sosyolog, Felsefeci ve Fikir Adamıdır!
Mustafa AYGÜN
Mustafa AYGÜN
Eğitimden Tasarruf olur Mu?
Nusret AYDEMİR
Nusret AYDEMİR
EĞİTİM SERENCAMIMIZ!
Serdar ÇALIŞ
Serdar ÇALIŞ
ZAM.....
Ferhat Özbadem
Ferhat Özbadem
Allah´ım Beni İmandan Kur´an´dan ve Romandan Mahrum Eyleme (2)
Zeynep HAŞEMİ
Zeynep HAŞEMİ
İyilik Meşalesi
Enes TARIM
Enes TARIM
Yezid´den Bugüne Ortodoks İslam
Mesut AYDIN
Mesut AYDIN
Bir Eğitim Ayı Ramazan (HUTBE)
Necla Arpa GÜLAÇAR
Necla Arpa GÜLAÇAR
Yola Çıkan Gençlere Yol Verin (Bir gencin hikayesi)
Nezir ERGENÇ
Nezir ERGENÇ
İnsan Hayvanla mı Yoksa Tanrıyla mı Kıyaslanmalı?
Abdulbaki ÇAĞATAY
Abdulbaki ÇAĞATAY
Son Zamanlarda İslami Camialara Yapılan Saldırıların Arka Planı
Mehmet DEVECİ
Mehmet DEVECİ
Umre Ziyaretimizden Notlar/3
Mehmet M. GÜLAÇAR
Mehmet M. GÜLAÇAR
BAŞIMIZDA KULAK İSTİYORUZ
Hacı TÜRKAN
Hacı TÜRKAN
Erdoğan Semboldür
Fedakar KIZMAZ
Fedakar KIZMAZ
Raşel, Sen İnsanı Dinden İmandan Edersin!..
Fehmi DEMİRBAĞ
Fehmi DEMİRBAĞ
Ayla Seni Seviyorum
Dr. Yunus ÇOLAKOĞLU
Dr. Yunus ÇOLAKOĞLU
İslam Dünyasında Şiddet ve Mikro Nüfuz Alanları
Mehmet ŞEREFOĞLU
Mehmet ŞEREFOĞLU
Bir Taşeronun Rüyası Olan Kadro
Esan GÜL
Esan GÜL
Çocuklarımız ve Adalet
İbrahim GEZER
İbrahim GEZER
Vicdanımız Kanıyor!
Aslan DEĞİRMENCİ
Aslan DEĞİRMENCİ
Selahaddin Eyyubi´siz Ortadoğu Arayışı
Cüneyt TORAMAN
Cüneyt TORAMAN
Celal TAHİR
Celal TAHİR
Nuri YILMAZ
Nuri YILMAZ
Mustafa Sefa ÇAKIR
Mustafa Sefa ÇAKIR
İstanbul Hava Durumu
Bugün
Sağanak
13°
10°
Pazartesi
Bulutlu
16°
Salı
Fırtına
17°
13°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
Kadınları okutunuz, kadını okutmayan millet yükselemez…

Hacı Bektaşı Veli
DOLAR
5.3412
EURO
6.0565
Başkan Recep Tayyip Erdoğan´a Mektup
Değerli başkanım: yaptığınız her güzel icraatı hayır ve şükranla yad ettik. Nimete şükrün Allah´a yapılan bir şükür olduğunun idrakında olarak, iktidarınız süresince yapılan bazı yanlış uygulamalara dikkat çekmek istiyorum..
Tarih: 2.11.2018 09:28:00
Nejdet DEMİREL

Değerli başkanım,


Müslümanlar arasındaki sevgi, muhabbet, iletişim ve diyalog gibi insani ilişkilerin arzulanan seviyeye ulaşması için, "İDC" (İslami Dayanışma Cemiyeti) adında bir organizasyon te´sis edildi. Türkiye çapında bilinen, saygı duyulan, birçok alim ve kanaat önderi büyüğümüz ile istişare edilerek oluşturulan, "İSLAMİ DAYANIŞMA CEMİYETİ" sahada yaptığı çalışmalar neticesinde ulaştığı sorun ve çözümleri özetleyerek sayın BAŞKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN´A aktarma arzusundadır.

Müslümanların birlik ve beraberliğine olan inanç ve motivasyonumuz, bu mektubu kaleme almamıza dayanak teşkil etmiştir. Şunun da fevkalade farkındayız ki; dünya, her alanda çok zor bir süreçten geçmektedir. Mazlumların size olan umut ve beklentileri, Türkiye coğrafyasıyla ile sınırlı olmayıp, kıtalar ötesine ulaşmış durumdadır.

Önemle vurgulamak gerekir ki nasihatleşip dertleşmek, Allah için birbirimize uyarı ve telkinde bulunmanın İslami bir sorumluluk olduğu kadar bir ibadet olduğunun da altı çizilmesi gereken önemli bir husustur. Konum ve mevkimiz her ne olursa olsun, öyle bir dine iman etmişiz ki, "üstünlüğün ancak takvada olduğu her nefsin mutlaka ölümü tadıp, Allah´a hesap vereceği o gün inkar edilemez bir hakikat olarak bizlere öğütlemektedir."

Hz. Ömer´in hilafeti döneminde bir kadınla yaşamış olduğu diyalog, toplumlara lider ve önderlik yapanlar için ibret alınması gereken güzel bir örnektir. Halife Ömer bir konuşması sırasında, halka evlilik aktinin şartlarından biri olan mehir için istenen bedelin çokluğundan şikayette bulununca, "Ömer (ra)´nı dinlemekte olan bir kadın İslam halifesine itirazda bulunmuştu. Ey Ömer! Söylediklerin Kur´an´ın şu ayetine aykırıdır diye. Adalet timsali Ömer Bin Hattap, tarihe not düşecek bir erdemle şu cevabı verecekti. "HALİFE ÖMER YANLIŞ SÖYLEDİ, O KADIN İSE DOĞRUYU SÖYLEDİ"

Değerli başkanım: yaptığınız her güzel icraatı hayır ve şükranla yad ettik. Nimete şükrün Allah´a yapılan bir şükür olduğunun idrakında olarak, iktidarınız süresince yapılan bazı yanlış uygulamalara dikkat çekmek istiyorum..

Değişik cemaat, vakıf ve dernekler ile yaptığımız istişareler sonucunda, Ak Parti yöneticileri ile alakalı eleştiri ve sitem dolu serzenişlere şahit olduk. Eleştiri ve şikayetleri üç ana başlıkta toplayabiliriz.  "Vefasızlık, ilgisizlik ve adam kayırma" şeklinde.

28 Şubat süreci denen o karanlık dönem, hukukun ayaklar altına alındığı, ülkenin milyarlarca dolar zarara uğratılıp, dindar insanların potansiyel tehlike gibi gösterilerek, ülkemizin adeta kapalı ceza evine çevrildiği günlerdi. Peki sonra ne oldu dersiniz, Müslüman halka her türlü zulmü, işkenceyi reva görüp, hukuk katliamına imza atıp, binlerce insanın hayatını karartanlar, formalite yargılama sonrası yaşlılık veya değişik sebepler ileri sürülerek ceza almaktan adeta kurtarılmışlardır.

Ama ne yazık ki; "Sivas Mağdurları" diye bilinen dava başta olmak üzere, dindar kişilerin dava ve yargılama dosyaları özellikle FETÖ´cü savcı ve hakimler tarafından biran önce sonuca bağlanarak en ağır cezalar verilmişti. Şimdi Erdoğan hükümetine her türlü desteği veren bu mağdur aileler adalet beklemektedir. Zulme uğramış mazlumlar sizlerden af değil, tekrar bir adil yargılama fırsatı verilmesini istemektedir.

"Uluslararası normlar baz alındığında, geçmiş dönem yargılanmaların bir çoğununda, hukuk adına çok büyük suistimallerin yapıldığı inkar edilemeyecek bir gerçektir."

FETÖ´nün yargıdaki hukuksuz uygulama ve yöntemleri belgelenmiş, bu davalara bakan savcı ve hakimlerin bir çoğu ceza evine gönderilmiştir. Hukuk alenen ayaklar altına alınmış ve kişiye göre yargılama yapan bu münafıkların FETÖ adına hareket ettikleri gerçeği orta yere saçılmıştır. 

Saygıdeğer Başkanım, görünen o ki bu ezilmişlerin feryadı size ulaştırılmıyor veya size yanlış aksettiriliyor. İslamın hakkıyla bu topraklarda tekrar hakim olması için, her türlü çile ve işkenceye maruz bırakılan, alim ve kanaat önderi büyüklerimiz, uğraş ve gayretlerine rağmen size ulaşma konusunda sıkıntı yaşamaktalar. Ülke menfaatine katkı sağlanacağının düşünüldüğü ve Türkiye´nin içinde bulunduğu sorunlara karşı çözüm ve önerileri size sunmak için, yetkili mercilere ulaşamadıkları gibi gereksiz bürokratik engellemelere takıldıklarını artık görmenizi umut ediyoruz..

Koordinasyon ve iletişim kaynaklı sorunlardan kaynaklı olduğuna inandığımız, iktidar ve dindar kesim arasındaki makas gittikçe açılmaktadır. Ümmetin bekası için lütfen bu sorunları masaya yatırıp el atın. Ak Parti teşkilatı inançlı kesimin oylarını çantada keklik görme yanlışından şiddetle kaçınması gerekir. Kırılıp küstürülen kalbin tekrar kazanılması zor ve meşakkatli bir iştir. Geçmişte yaşanmış pek çok acı hatıralara bizzat yaşayıp tecrübe edildiğinin en iyi şahidi sizlersiniz.

Değerli Başkanım; mütedeyyin insanlar sizlere en zor zamanınızda sahip çıkıp, destek verdiler. Oyunuzu verin dediniz verdiler. Dolar ve altınızı bozdurun dediniz bozdurdular. En az üç çocuk sahibi olun dediniz bunun için gayret sarfettiler. Verilecek tek şeyleri kalmıştı, o da canları idi onu da hiç tereddüt etmeden "Hain 15 Temmuz Darbe Kalkışmasında" tankların altına yatarak ve kurşunlara hedef olmak pahasına şehit olarak vermiş oldular..

Saygı Değerli Başkanım; Sizden ricamız şudur ki, bu ilahi ikaza kulak verip ona göre çareler üretmenizdir.

Dua mü´minin silahı, beddua ise mazlumun gözyaşıdır. Nitekim, Allah Resûlü´nün bu uyarısı konunun önemine dikkat çekilmesi açısından çok değer ifade etmektedir.

(İbn Abbas´tan nakledildiğine göre Peygamber (sav) Muaz´ı Yemen´e vali olarak gönderdiğinde ona şöyle dedi:) “Mazlumun bedduasından kork. Çünkü mazlumun bedduası ile Allah arasında hiçbir engel yoktur.”
[Buhârî, Cihâd, Mezâlim]

İslam dünyası dua ve yakarışlarıyla sizin başarılı olmanız için gözyaşı dökmektedir. Sizi sevenlerin beklenti ve şikayetlerini dikkate alıp çözümler ortaya koymanız, Rabbimizin size bahşetmiş olduğu iktidar nimetini baki kılacaktır.

Görevlendirme yapacağınız kişileri seçerken, idealist, liyakat sahibi, dindar dürüst ve dava eri kişilerin tercih edilmesi, çok yerinde bir davranış olacaktır. Allah (c.c) karşı görev ve sorumluluklarını yerine getirmeyen birinin, topluma karşı görev ve sorumluluk bilinciyle hareket etmesini beklemek, beyhude bir çabadan öteye geçmeyeceğini "Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın" dikkatlerine sunmak isterim..

"Allah´ım sen şahit ol, bir Müslüman olarak sevdiğim kardeş olarak gördüğüm, bizleri yöneten sorumluk sahibi kişilere hakikatleri duyurmaya çalıştım" 

Anahtar Kelimeler: Başkan, Recep, Tayyip, Erdoğan, Mektup
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa: