Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Cafer AKDENİZ
Cafer AKDENİZ
Savaş mı Cinayet mi?
Nevzat KAYA
Nevzat KAYA
Alparslan Kuytul Gerçeği
Nejdet DEMİREL
Nejdet DEMİREL
Ak Parti Bir Nimet mi Yoksa Külfet mi?
Prof. Dr. Bilal SAMBUR
Prof. Dr. Bilal SAMBUR
Stratejik Bir Cinayet Olarak Kaşıkçı Olayı
Ramazan KAYAN
Ramazan KAYAN
´Kıyamet Kopsa da´
Bülent ACUN
Bülent ACUN
Ben Maraş´ı Böyle Gördüm
Mehmet BEYHAN
Mehmet BEYHAN
ABD Eski Bakışla Yeni Türkiye´yi Anlayabilir mi?
Necip CENGİL
Necip CENGİL
Fayda Üretmek İstiyorsak
Yusuf YAVUZYILMAZ
Yusuf YAVUZYILMAZ
İslamcılık, Muhafazakar Dindarlık Ve İktidar Üzerine Yeni Notlar
Ali BULAÇ
Ali BULAÇ
Fakihlerin Ta´ziri ve Ölüm Cezası
Mehmet AKTAŞ
Mehmet AKTAŞ
Pazar Tahtası...
Aziz DARICI
Aziz DARICI
Ben Kimim?
Sait ALİOĞLU
Sait ALİOĞLU
Sol, Muhafazakar İktidar Döneminde Eğitim Müfredatında…
Ramazan DEVECİ
Ramazan DEVECİ
Günümüzün Kerbela´sı Yemen´in Serencamı ve Ümmetin Duyarsızlığı…
Ömer Naci YILMAZ
Ömer Naci YILMAZ
Sen Hangi Millettensin?
Davut GÜLER
Davut GÜLER
Adalet, Mizan ve Kitap Dengesi
Mustafa DOĞU
Mustafa DOĞU
Hangi Kriz?
Hasan POSTACI
Hasan POSTACI
Kriz Zamanlarında Medya
Ümit AKTAŞ
Ümit AKTAŞ
Tarihsel Krizler ve Kritik
Seyit Ahmet UZUN
Seyit Ahmet UZUN
Şeytanın Kucağındaki Müslüman
Şakir KURTULMUŞ
Şakir KURTULMUŞ
Düş ve Bayram
 Dr. Ali YALÇIN
Dr. Ali YALÇIN
Kendini Allah´ın Dininde Hissetmek
Ziya GÜNDÜZ
Ziya GÜNDÜZ
Dr. Ayhan Vergili: Hilmi Ziya Ülken Önemli Bir Sosyolog, Felsefeci ve Fikir Adamıdır!
F. Yılmaz ALTUNÖZ
F. Yılmaz ALTUNÖZ
Müdahaleler Günü; Aşura
Mustafa AYGÜN
Mustafa AYGÜN
Eğitimden Tasarruf olur Mu?
Abdülhamit KAHRAMAN
Abdülhamit KAHRAMAN
HİCRET NEDİR, NASIL HİCRET EDİLİR?
Nusret AYDEMİR
Nusret AYDEMİR
EĞİTİM SERENCAMIMIZ!
Serdar ÇALIŞ
Serdar ÇALIŞ
ZAM.....
Mustafa GÜL
Mustafa GÜL
MÜSLÜMANLAR ‘KADER´E İNANIYOR MU?
Ferhat Özbadem
Ferhat Özbadem
Allah´ım Beni İmandan Kur´an´dan ve Romandan Mahrum Eyleme (2)
Zeynep HAŞEMİ
Zeynep HAŞEMİ
İyilik Meşalesi
Enes TARIM
Enes TARIM
Yezid´den Bugüne Ortodoks İslam
Mesut AYDIN
Mesut AYDIN
Bir Eğitim Ayı Ramazan (HUTBE)
Necla Arpa GÜLAÇAR
Necla Arpa GÜLAÇAR
Yola Çıkan Gençlere Yol Verin (Bir gencin hikayesi)
Nezir ERGENÇ
Nezir ERGENÇ
İnsan Hayvanla mı Yoksa Tanrıyla mı Kıyaslanmalı?
Yakup GÜLER
Yakup GÜLER
İşba Noktasına mı Ulaştık Yoksa?
Abdulbaki ÇAĞATAY
Abdulbaki ÇAĞATAY
Son Zamanlarda İslami Camialara Yapılan Saldırıların Arka Planı
Mehmet DEVECİ
Mehmet DEVECİ
Umre Ziyaretimizden Notlar/3
Mehmet M. GÜLAÇAR
Mehmet M. GÜLAÇAR
BAŞIMIZDA KULAK İSTİYORUZ
Hacı TÜRKAN
Hacı TÜRKAN
Erdoğan Semboldür
Fedakar KIZMAZ
Fedakar KIZMAZ
Raşel, Sen İnsanı Dinden İmandan Edersin!..
Selvigül ŞAHİN
Selvigül ŞAHİN
İnsanlığın Başkenti Kudüs
Fehmi DEMİRBAĞ
Fehmi DEMİRBAĞ
Ayla Seni Seviyorum
Dr. Yunus ÇOLAKOĞLU
Dr. Yunus ÇOLAKOĞLU
İslam Dünyasında Şiddet ve Mikro Nüfuz Alanları
Mehmet ŞEREFOĞLU
Mehmet ŞEREFOĞLU
Bir Taşeronun Rüyası Olan Kadro
Esan GÜL
Esan GÜL
Çocuklarımız ve Adalet
İbrahim GEZER
İbrahim GEZER
Vicdanımız Kanıyor!
Aslan DEĞİRMENCİ
Aslan DEĞİRMENCİ
Selahaddin Eyyubi´siz Ortadoğu Arayışı
İstanbul Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
19°
15°
Çarşamba
Fırtına
17°
13°
Perşembe
Parçalı bulutlu
15°
11°
Cuma
Güneşli
15°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
Bilginin mürekkebi, şehidin kanından kutsaldır

Hz. Muhammed
DOLAR
5.6481
EURO
6.5039
YETİM ÇOCUKLAR 3 KITADA HAYALLERİNİ RESMEDİYOR
Yetim Vakfı tarafından hayata geçirilen "Hayallere Değen Resimler" projesi ile 3 kıtadaki 13 ülkeden binlerce yetim çocuk, duygu ve hayallerini resimlerle dünyaya anlatıyor.
Tarih: 9.8.2018 18:42:09

 Yetim Vakfı´nın hayata geçirdiği "Hayallere Değen Resimler" projesi ile 3 kıtadaki 13 ülkeden yetim çocuklar, savaş, doğal afet, hastalık, yoksulluk, açlık ve kuraklık ya da sömürge altında olmaktan kaynaklanan duygu ve hayallerini resimlerle anlatırken, kağıda ve tuvale resmedilen çizimlerin analizi yapılarak çocuklara psiko-sosyal destek veriliyor. Ayrıca, proje kapsamında her ülkeden bir çocuğun hayali gerçeğe dönüştürülecek.

Yetim Vakfı tarafından hazırlanan ve 29 Mayıs´ta çoğunluğunu Suriyeli yetimlerin oluşturduğu Hatay´ın Reyhanlı ilçesindeki Çocuk Yaşam Merkezi´nde başlatılan proje, Lübnan ve Tayland´ın ardından, Burkina Faso´da da hayata geçti. Hwayugi kentine bağlı Titao köyünde Türkiye´nin destekleriyle yaptırılan yetimhanede yatılı eğitim alan yetim çocuklar, duygu ve hayallerini çizip kağıda ve tuvale resmetti.

Projenin yazarı ve koordinatörü Canan Doğru, projenin sanat yönetmeni Meryem Büşra Orhan, ressamlar İlhami Atalay ve Cemal Toy, sanat tarihçisi İsmail Erdoğan ile proje gönüllüleri, yakın ilgi gösterdikleri çocuklara sanatın önemini anlatırken, kimi zaman da birlikte boyama yaptı. Proje ekibi, atölye çalışması yaptıkları çocuklara proje adının yazılı olduğu önlük ve şapka ile boyama defteri, kuru ve akrilik boya, şekerleme ve balon dağıttı. Çocuklar, molalarda gösteri yapan palyaçoya eşlik edip oyunlar oynayarak keyifli zaman geçirdi.

Birçok çocuk hayatında ilk kez resim yaparken, bazı çocuklar da resimlerinde ay-yıldız kullanarak Türkiye´ye olarak sevgilerini gösterdi. Sanat terapisi ile resim sanatına yönelik yeteneklerini sergileyen çocuklara analizlerle psiko-sosyal destek verildi.

Proje yazarı ve koordinatörü Canan Doğru, AA muhabirine, projenin Burkina Faso, Bosna Hersek, Endonezya, Etiyopya, Filistin, Filipinler, Lübnan, Pakistan, Sierra Leone, Sri Lanka, Suriye, Tayland ve Türkiye´yi kapsadığını belirtti. 

Projeyi iki sene önce Suriye´de gördüğü savaş mağduru bir kızın resim yapmasından etkilenerek yazmaya başladığını, başta sadece Türkiye geneli için planlandığını ancak Yetim Vakfı´nda projenin yankı bulmasıyla yurt dışına açılma kararı aldıklarını anlatan Doğru, "Hayallere Değen Resimler projesi başta hayal gibi geldi, ´olmaz, yapamayız, bütçe bulamayız´ dedik ama fikirler ve kağıt üzerinde çalışmalar ilerledikçe projenin aslında zor olmayacağını düşündük ve kolları sıvadık. Şu an dördüncü ülkemizdeyiz. Hayallere değen proje benim nazarımda gerçeğe değen proje olarak hayatına devam edecek." dedi.

"Yetim çocuklarla iletişim kurmak için en renkli yolu seçtik"

İçine kapalı çocukların, resmettikleri çizgiler, boyalar ve renklerle konuştuğunu vurgulayan Doğru, "Yetim çocuklarla iletişim kurmak için en sessiz, en güzel ve en renkli yolu seçtik. Konuşamayan çocuklar çok güzel renklerle, çizgilerle konuştu. Doğal olarak iç dünyalarını bize sundular. Yetimle bir araya gelmek, onların yüzünü güldürmek bu projenin en güzel kokusuydu, en güzel rengiydi." ifadelerini kullandı.

Doğru, kendilerine, "24 saat yolculuk yapıp sadece resimle dönmek çılgınlık" diyenlerin bulunduğunu aktarırken, bu çılgınlığı büyük bir inançla seve seve hayata geçirdiklerini söyledi.

Projenin iki amacının bulunduğunu, birinin resim yapmak, ötekinin de çocukların ruhuna dokunmak olduğunu vurgulayan Doğru, şöyle konuştu: 

"Hocalarımız resimle birlikte çocuklara sanat terapisi uyguluyorlar. Özel yönlendirmelerle çocukların ruh haritası ortaya çıkıyor. Bunlar kaleme alınıyor. Bu şekilde hikayeler de çıkıyor. Daha sonra bu alanda uzman buradaki hocalarına o çocuğun neler hissettiği ve neden iletişime geçmediğinin sırları anlatılıyor. Ayrıca bununla ilgili bir yazılım programı hazırlanıyor. Bu program ile yöneticiler yetimhanelerdeki çocukların çizdiği resimleri hocalarımıza gönderip analizini alabilecekler."

"Türkiye hayranlığı var"

Türkiye´nin dünyanın birçok ülkesine yardım elini uzattığını ve bunun herkes tarafından bilindiğini hatırlatan Doğru, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye hayranlığı var burada. Bizim rehberimiz de Türkiye´de okuyan bir öğrenci. Eğer Türkiye böyle bir çocuk yetiştiriyorsa binlerce çocuk yetiştirebilecek kapasitededir demektir. Bu ülkede çok gelecek yok. Bu çocukların başka bir şansı yok. Ülkede misyonerler var, gördüğümüz en güzel binayı onlar yapmış. Ya bu çocuklara, ümmetimize biz sahip çıkacağız ya da onlara teslim edeceğiz." 

"Türkiye´de okumuş ve iyi bir yere gelmiş, ülkede söz sahibi olmuş çok temsilcileri var. Doğal olarak bu çocuklar da onların izinden yürüyorlar. Onlara baktıklarında nerede okudular, Türkiye´de okudular. Türkiye bu konuda çok numune vermiş buraya." diyen Doğru, Türkiye´nin dünya mazlumlarının ilgi odağında olduğuna işaret etti.

Her ülkeden bir çocuğun hayali gerçeğe dönüşecek

Doğru, Vakıf Katılım´ın projenin ana sponsoru olduğunu, her ülkeden birer çocuğun hayalinin Vakıf Katılım tarafından gerçeğe dönüştürüleceğini bildirdi.

Proje kapsamında söz konusu ülkelerde toplanan 1001 resmin Türkiye´ye getirileceğini, bu resimlerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi´nin desteğiyle kentteki kültür merkezlerinde sergileneceğini söyleyen Doğru, büyük sergiyi Cumhurbaşkanlığı külliyesinde yapmak istediklerini kaydetti.

Doğru, şunları kaydetti:

"Resimler İBB Kültür Merkezlerinde sergilenecek ama bizim gözümüz Külliye´den yana. İnşallah Cumhurbaşkanımız sesimizi duyar. Biz sadece resimle gelmiyoruz, onu çok seven çocukların duasıyla geliyoruz, mesajlarıyla geliyoruz. Onu Tayland´da çok güzel resmeden tablolarla geliyoruz. Türkiye´nin adım adım, karış karış bu ülkeye ne yaptığını anlatmaya gideceğiz onun yanına. Ümit ederim yankı bulur ve 20 Kasım Dünya Evrensel Çocuk Hakları Günü´nde Külliye´de bu çocuklarımızı da ağırlarız. Cumhurbaşkanımıza her ülkede bir parçası çizilen Türkiye´nin puzzlenı hediye etmek istiyoruz. Kabul görürse en büyük hedefimiz bu, kabul görmezse de İBB destekleriyle kültür merkezlerinde sergilenecek. Sergide resimler satılacak, elde edilen geliri hak sahiplerine teslim edip çocuklarımızla paylaşacağız."

"Her çizginin, boya darbesinin, her rengin psikoloji var"

Ressam İlhami Atalay da projeye teklif aldığında önce önyargılı yaklaştığını ancak konu başlığını görür görmez kendisine teklif edilen ücreti, "Bu parayı alırsam projenin hiçbir kıymeti kalmaz" diyerek geri çevirip projeye dahil olduğunu söyledi.

Çocukları çok sevdiğini ve halis niyetlerle projede yer aldığını ifade eden Atalay, çocukların sanata olan eğilimlerini de iyi bildiğini belirtti.

Atalay, "Çocuklar doğuştan sanatkardır. Onlara sanatla yaklaştığınızda dayanılmaz bir aşkla buna saldırıyorlar, bunu görüyoruz. Benim daha önce yaptığım çalışmaları gösteriyorum. İzleyip motive oluyorlar, hepsi birden sanatkar olmak istiyor. Heyecan gösteriyorlar ve bizi bırakmıyorlar. Hayatlarında hiçbir zaman yaşamayacakları, belki de asla da yaşayamayacakları bir heyecanı yaşatmış oluyoruz. İki günde büyük sanatkar yetiştireceğiz diye bir iddiamız yok ama onları renklerle, boyalarla tanıştırıyoruz. Böyle bir atmosfer içinde mutlu oluyorlar." görüşünü dile getirdi.

Resim yaparken her çizginin bir ruh durumunun bulunduğunu dile getiren Atalay, şu bilgileri verdi:

"Her çizginin bir ruh durumu vardır. Her çizgi insanın kişiliğini, ruh dünyasını yansıtıyor. Resim, renklerle, boyalarla konuşmak demektir. İnsanlar başkalarına hiçbir şekilde anlatamadıklarını, içini dökemedikleri şeyleri renklerle, boyalarla döküyor. Renklerin sıcaklığı ve soğukluğunun psikolojiyle ilgisi var. Hangi rengi kullanıyorsa zaten psikolojileri ortaya çıkıyor. Mesela; kapkara gök içinde kapkara ay yapıyor. Bu çocuğun dünyasını anlayabiliyoruz. Kapkara, simsiyah bir güneş yapan bir çocuk düşünün, güneşi dünyada siyah yapan başka bir insan yok, ancak bunu bir yetim yapar. Her çizginin, boya darbesinin, her rengin psikolojisi var. Anlatmak istedikleri şeyi sözlü anlatmasalar da resimlerle anlaşılıyor."

"Mağara duvarlarına bizon resimleri çizen insanlardan tuvallere resimler yapan insanlara..."

Sanat tarihçisi İsmail Erdoğan ise binlerce yetimi, çok farklı kültürlerden insanları bir araya getiren, onları ortak bir dilde buluşturan, resim sanatının diliyle kendilerini ifade etmelerine imkan sağlayan böyle bir projeye karşı kayıtsız kalamadığı için projede yer aldığını açıkladı.

"Resim bütün kültürlerin ortak sanatı diyebileceğimiz bir sanat. 20-25 bin sene önce mağara duvarlarına bizon resimleri çizen insanlardan bugün tuvallere kimyasal boyalarla ister soyut ister somut resimler yapan insanlara. Baktığınız zaman bütün toplumlarda resim sanatı çok farklı formlarda da olsa yer edinmiştir." diyen Erdoğan, resim yapmak için özel bir eğitim alınmasına gerek olmadığını, sanatla uğraşan kişilerin yaşadıkları hayat ve yerin gözlemlerinden etkilendiğini dile getirdi.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"O yüzden resim yapmak için etrafınıza bakmanız, yaşamanız, bir şeyleri incelemeniz, bir şeylerle iletişime geçmeniz yeterlidir. Bazı acıları, sevinçleri yaşamanız, çığlıklarınız, ümitlerinizin ya da sıkıntılarınızın olması yeterlidir. Elinize ister karakalem, kurşun kalem, ister yağlı ya da sulu boyu, ister pastel ya da akrilik olsun fark etmez. Bir düşünüz, bir hayal kırıklığınız, bir ümit çığlığınız varsa onu tuvale, onu kağıda yansıtmakta güçlük çekmezsiniz. Biz de resim sanatının bu ortak dilini kullanalım dedik. Gittiğimiz hiçbir ülkede, karşı karşıya kaldığımız hiçbir çocuk buna yabancı olmasın. Daha önce görmediği bir şeyle değil, bildiği, tanıdığı, ona sıcak gelen bir şeyle karşı karşıya kalsın. Bunun üstesinden gelsin. Acemiliğini attıktan sonra da bize güzel eserler armağan etsin istedik. Bu sebeple resim sanatını tercih ettik. Güzel de oldu, güzel eserler çıkıyor. Hiç resim dersi almamış, daha önce belki resim yapmamış kişilerin ellerine kalemi, pasteli, kuru ya da akrilik boyayı verdiğinizde neler yapabileceğine şahit oluyorsunuz. Bu gerçekten ümit verici."

Erdoğan, yetim çocukların kendilerini resim yoluyla ifade edip dünyaya seslenebilme imkanlarına sahip olmalarının da bu projenin belki de en orijinal ve güçlü tarafı olduğunu sözlerine ekledi. 

Öte yandan, binlerce çocuğa ulaşılacak projenin yurt dışı çalışmaları 5 Kasım 2018 günü sona erecek ve ardından sergi programları başlayacak. 
Kaynak: AA

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
FETÖ´CÜ TEĞMENDEN KAN DONDURAN SÖZLER: BUNLARIN HEPSİNİ VURACAKSIN
FETÖ´CÜ TEĞMENDEN KAN DONDURAN SÖZLER: BUNLARIN HEPSİNİ VURACAKSIN
FETÖ´nün 15 Temmuz 2016´daki darbe girişimi sırasında, Etimesgut´taki Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davaya tanık beyanlarıyla devam edildi. Tümen komutanı Tümgeneral Erdoğan Akyol´un şoförlüğünü yapan tanık eski er B.G, bir teğmenin televizyonda darbe girişimine karşı mücadele eden vatandaşlar için "Halka bak, herkes ayaklanmış, sanki bir şey oluyor, bunların hepsini vuracaksın" dediğini söyledi.
KAŞIKÇI OLAYI İLE İLGİLİ HİÇBİR ŞEY GİZLİ KALMAYACAK
KAŞIKÇI OLAYI İLE İLGİLİ HİÇBİR ŞEY GİZLİ KALMAYACAK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, toplantının ardından Kaşıkçı cinayeti ile ilgili açıklamalarda bulundu. İstanbul´da bulunan araç ile ilgili incelemelerin yapıldığını söyleyen Kalın, bu olay il ilgili hiç bir şeyin gizli kalmayacağını dile getirdi.
FETÖ´NÜN SÖZDE BATI KARADENİZ BÖLGE SORUMLUSU ADLİYEDE
FETÖ´NÜN SÖZDE BATI KARADENİZ BÖLGE SORUMLUSU ADLİYEDE
Zonguldak´ta, FETÖ/PDY operasyonu kapsamında gözaltına alınan örgütün sözde ´Batı Karadeniz büyük bölge sorumlusu´ Hüseyin C. ve İbrahim Y., adliyeye sevk edildi.
ŞEHİD ŞEYHMUS DURGUN: BU BÖYLE BİLİNE
ŞEHİD ŞEYHMUS DURGUN: BU BÖYLE BİLİNE
Mehmet Ali Tekin - 22.10.2018
EKMEK KAVGASINI KİM SAVUNACAK?
EKMEK KAVGASINI KİM SAVUNACAK?
Cihan Aktaş - 22.10.2018
İRAN´DAN ‘KAŞIKÇI´ AÇIKLAMASI
İRAN´DAN ‘KAŞIKÇI´ AÇIKLAMASI
İran Yargı Erki Başkanı Sadık Amuli Laricani, Suudi Arabistan´ın gazeteci Cemal Kaşıkçı´nın öldürülmesinde önce Batı´nın yardımıyla olayı örtbas etmeye çalıştığını, sonra itiraf etmek zorunda kaldığını söyledi
ÇAKALLIĞA BAK SEN...… SUUDİ ARABİSTAN İSTANBUL´A KAŞIKÇI İÇİN DUBLÖR GÖNDERMİŞ!
ÇAKALLIĞA BAK SEN...… SUUDİ ARABİSTAN İSTANBUL´A KAŞIKÇI İÇİN DUBLÖR GÖNDERMİŞ!
CNN, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı için Suudi Arabistan´dan geldiklerine inanılan 15 kişilik ekipten bir kişinin, Kaşıkçı´nın dublörü olarak kullanıldığını ortaya koyan görüntüleri yayımladı.
CHP´DE İLÇE BELEDİYELERİ İÇİN SÜREÇ DEVAM EDİYOR; ADAYLAR ÖN SEÇİM VURGUSU YAPIYOR
CHP´DE İLÇE BELEDİYELERİ İÇİN SÜREÇ DEVAM EDİYOR; ADAYLAR ÖN SEÇİM VURGUSU YAPIYOR
CHP´de adaylık süreci bir hafta uzatılırken ilçe belediye başkanlıkları için aday adaylarının başvuruları sürüyor. Adayların söylemlerinde ön seçim vurgusu öne çıkıyor.
HDP´Lİ BİLGEN: 280 DOLARLIK ASGARİ ÜCRET AVRUPA´NIN NERESİNDE VAR?
HDP´Lİ BİLGEN: 280 DOLARLIK ASGARİ ÜCRET AVRUPA´NIN NERESİNDE VAR?
HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, emeklilikte yaşa takılanlar ve asgari ücretin belirlenmesiyle ilgili, "Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili tavır koyanlar, Avrupa´daki insan ömrü ile Türkiye´deki ortalama yaşam süresini karşılaştırıyor mu? Türkiye´de asgari ücret 280 dolara indi. 280 dolarlık asgari ücret Avrupa´nın neresinde var?" diye sordu.
AK PARTİ´DEN BAHÇELİ´YE: TEKRARLANMAMASI GEREKTİĞİNİ İFADE EDİYORUZ!
AK PARTİ´DEN BAHÇELİ´YE: TEKRARLANMAMASI GEREKTİĞİNİ İFADE EDİYORUZ!
AKP ve MHP arasındaki af çatlağı büyüyor. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli´nin en son açıklamalarıyla ilgili olarak “Cumhurbaşkanımız MHP´ye bir şey söyleyecekse söyler” dedi. Çelik, Bahçeli´nin Erdoğan´a yönelik açıklamalarını ´yanlış bulduklarını´ bildirirken "Bu sözler incitici, kırıcı cümlelerdir. Tekrarlanmaması gerektiğini ifade ediyoruz" diye konuştu.
CHP´DEN ´MANSUR YAVAŞ´ AÇIKLAMASI
CHP´DEN ´MANSUR YAVAŞ´ AÇIKLAMASI
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, yerel seçimlerde İyi Parti´nin Ankara büyükşehir belediye başkan adayı olacağı konuşulan Mansur Yavaş´ı CHP´nin destekleyeceği iddiasına ilişkin "Bu konu MYK´mızın gündeminde yok" dedi.
SULTANGAZİ´DE SUUDİ ARABİSTAN BAŞKONSOLOSLUĞU´NA AİT ARAÇ BULUNDU
SULTANGAZİ´DE SUUDİ ARABİSTAN BAŞKONSOLOSLUĞU´NA AİT ARAÇ BULUNDU
Sultangazi´de Suudi Arabistan Başkonsolosluğu´na ait bir araç bulundu. Diplomatik plakalı araçta inceleme yapılacak.