Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Nevzat KAYA
Nevzat KAYA
Alparslan Kuytul Gerçeği
Nejdet DEMİREL
Nejdet DEMİREL
Ak Parti Bir Nimet mi Yoksa Külfet mi?
Prof. Dr. Bilal SAMBUR
Prof. Dr. Bilal SAMBUR
Stratejik Bir Cinayet Olarak Kaşıkçı Olayı
Ramazan KAYAN
Ramazan KAYAN
´Kıyamet Kopsa da´
Bülent ACUN
Bülent ACUN
Ben Maraş´ı Böyle Gördüm
Mehmet BEYHAN
Mehmet BEYHAN
ABD Eski Bakışla Yeni Türkiye´yi Anlayabilir mi?
Necip CENGİL
Necip CENGİL
Fayda Üretmek İstiyorsak
Yusuf YAVUZYILMAZ
Yusuf YAVUZYILMAZ
İslamcılık, Muhafazakar Dindarlık Ve İktidar Üzerine Yeni Notlar
Ali BULAÇ
Ali BULAÇ
Fakihlerin Ta´ziri ve Ölüm Cezası
Mehmet AKTAŞ
Mehmet AKTAŞ
Pazar Tahtası...
Aziz DARICI
Aziz DARICI
Ben Kimim?
Sait ALİOĞLU
Sait ALİOĞLU
Sol, Muhafazakar İktidar Döneminde Eğitim Müfredatında…
Ramazan DEVECİ
Ramazan DEVECİ
Günümüzün Kerbela´sı Yemen´in Serencamı ve Ümmetin Duyarsızlığı…
Ömer Naci YILMAZ
Ömer Naci YILMAZ
Sen Hangi Millettensin?
Davut GÜLER
Davut GÜLER
Adalet, Mizan ve Kitap Dengesi
Mustafa DOĞU
Mustafa DOĞU
Hangi Kriz?
Hasan POSTACI
Hasan POSTACI
Kriz Zamanlarında Medya
Ümit AKTAŞ
Ümit AKTAŞ
Tarihsel Krizler ve Kritik
Seyit Ahmet UZUN
Seyit Ahmet UZUN
Şeytanın Kucağındaki Müslüman
Şakir KURTULMUŞ
Şakir KURTULMUŞ
Düş ve Bayram
 Dr. Ali YALÇIN
Dr. Ali YALÇIN
Kendini Allah´ın Dininde Hissetmek
Ziya GÜNDÜZ
Ziya GÜNDÜZ
Dr. Ayhan Vergili: Hilmi Ziya Ülken Önemli Bir Sosyolog, Felsefeci ve Fikir Adamıdır!
F. Yılmaz ALTUNÖZ
F. Yılmaz ALTUNÖZ
Müdahaleler Günü; Aşura
Mustafa AYGÜN
Mustafa AYGÜN
Eğitimden Tasarruf olur Mu?
Abdülhamit KAHRAMAN
Abdülhamit KAHRAMAN
HİCRET NEDİR, NASIL HİCRET EDİLİR?
Nusret AYDEMİR
Nusret AYDEMİR
EĞİTİM SERENCAMIMIZ!
Serdar ÇALIŞ
Serdar ÇALIŞ
ZAM.....
Mustafa GÜL
Mustafa GÜL
MÜSLÜMANLAR ‘KADER´E İNANIYOR MU?
Ferhat Özbadem
Ferhat Özbadem
Allah´ım Beni İmandan Kur´an´dan ve Romandan Mahrum Eyleme (2)
Cafer AKDENİZ
Cafer AKDENİZ
Amerikan Demokrasisi
Zeynep HAŞEMİ
Zeynep HAŞEMİ
İyilik Meşalesi
Enes TARIM
Enes TARIM
Yezid´den Bugüne Ortodoks İslam
Mesut AYDIN
Mesut AYDIN
Bir Eğitim Ayı Ramazan (HUTBE)
Necla Arpa GÜLAÇAR
Necla Arpa GÜLAÇAR
Yola Çıkan Gençlere Yol Verin (Bir gencin hikayesi)
Nezir ERGENÇ
Nezir ERGENÇ
İnsan Hayvanla mı Yoksa Tanrıyla mı Kıyaslanmalı?
Yakup GÜLER
Yakup GÜLER
İşba Noktasına mı Ulaştık Yoksa?
Abdulbaki ÇAĞATAY
Abdulbaki ÇAĞATAY
Son Zamanlarda İslami Camialara Yapılan Saldırıların Arka Planı
Mehmet DEVECİ
Mehmet DEVECİ
Umre Ziyaretimizden Notlar/3
Mehmet M. GÜLAÇAR
Mehmet M. GÜLAÇAR
BAŞIMIZDA KULAK İSTİYORUZ
Hacı TÜRKAN
Hacı TÜRKAN
Erdoğan Semboldür
Fedakar KIZMAZ
Fedakar KIZMAZ
Raşel, Sen İnsanı Dinden İmandan Edersin!..
Selvigül ŞAHİN
Selvigül ŞAHİN
İnsanlığın Başkenti Kudüs
Fehmi DEMİRBAĞ
Fehmi DEMİRBAĞ
Ayla Seni Seviyorum
Dr. Yunus ÇOLAKOĞLU
Dr. Yunus ÇOLAKOĞLU
İslam Dünyasında Şiddet ve Mikro Nüfuz Alanları
Mehmet ŞEREFOĞLU
Mehmet ŞEREFOĞLU
Bir Taşeronun Rüyası Olan Kadro
Esan GÜL
Esan GÜL
Çocuklarımız ve Adalet
İbrahim GEZER
İbrahim GEZER
Vicdanımız Kanıyor!
Aslan DEĞİRMENCİ
Aslan DEĞİRMENCİ
Selahaddin Eyyubi´siz Ortadoğu Arayışı
İstanbul Hava Durumu
Bugün
Sağanak
18°
14°
Pazartesi
Parçalı bulutlu
19°
13°
Salı
Bulutlu
18°
14°
Çarşamba
Sağanak
16°
13°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
Her evin kapısı vardır. Kabirin ki ayak tarafındandır.

Hz. Muhammed
DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
SUUD HEM SUÇLU HEM GÜÇLÜ
Cemal Kaşıkçı´nın üstündeki Riyad gölgesi belirginleşirken, dünyanın ‘ikna edici´ açıklama beklediği Suudiler Türkiye´yi hedef aldı. Bazı yayın organları, Kaşıkçı´nın nişanlısının iftira attığını öne sürdü. ‘Türkiye güvenli değil´ iddiasıyla turizm üzerinden de kirli propaganda yürütüldü.
Tarih: 12.10.2018 09:06:30

Nişanlısıyla birlikte gittiği Suudi Arabistan´ın İstanbul Başkonsolosluğu´nda ortadan kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı skandalında Riyad´ın izleri her gün biraz daha belirginleşiyor. ABD istihbaratının Washigton Büyükelçiliği´nde Kaşıkçı´nın kaçırılacağına dair tartışmaları dinlediği haberinin ardından yeni bir gelişme daha yaşandı. Kaşıkçı´nın yazdığı Washington Post gazetesi Suud veliaht Prensi Muhammed bin Salman´ın Kaşıkçı´nın kaçırılması talimatını bizzat verdiğine dair ses kayıtlarının olduğunu iddia etti.

18-10/12/prens-selman.jpg

Habere göre Veliaht Prens, Kaşıkçı´nın ABD´nin Virginia eyaletinden Suudi Arabistan´a dönmesinin sağlanması ve ardından Cemal Kaşıkçı´nın tutuklanmasını emretti. Bu plan ABD istihbaratının dinlemelerine takıldı. Kaşıkçı´nın bazı arkadaşları da son 4 aydır Prens Muhammed´e yakın Suudi yetkililerin Kaşıkçı´yı arayıp, gazetecinin Suudi Arabistan´a dönmesi durumunda kendisine koruma hatta yüksek mertebeli devlet işleri teklif ettiğini söyledi. Arkadaşları, buna karşın Kaşıkçı´nın bu tekliflere şüpheyle baktığını ve bir arkadaşına Suudi hükümetinin kendisine zarar vermemek konusunda verdiği sözleri asla tutmayacağını söylediğini aktardı. Arap kökenli Amerikan bir siyasi aktivist olan Halid Saffuri, Cemal Kaşıkçı´nın mayıs ayında bu konuda yaptığı bir görüşmenin ardından kendisine, “Şaka mı yapıyorsun, onlara en ufak bir güvenim bile olamaz.” dediğini kaydetti.

18-10/12/untitled-1-copy.jpg

Kaşıkçı´nın konsololuğa çıkışını bile ispatlayamayan Suudiler ise skandalın peşini bırakmayan gazetecileri hedef aldı. Suudi Arabistan tandanslı bazı yayın organları olayın ilk gününden bu yana Konsolsluk önünde eylem yapan Türk Arap Medya Derneği Başkanı Turan Kışlakçı, Kaşıkçı´nın evlilik hazırlığı yaptığı nişanlısı Hatice Cengiz ve El Cezire´den bir gazetecinin fotoğraflarını yayımlayarak “Ruyad´a savaş açan üçlü” diye hedef gösterdi.

İKİNCİ TELEFONLA MI İÇERİ GİRDİ?

Öte yandan ABD medyasında Kaşıkçı´nın kaybolmasıyla ilgili detalar da yayınlanmaya devam ediyor. NBC News haber kanalı Kaşıkçı´nın Amerika´daki bir arkadaşının whatsup mesajlarına ulaştı. Mesajlara göre Kaşıkçı Türkiye saati ile İstanbul Konsolosluğu´na girmeden dakikalar önce  telefonu kontrol edip gönderilen iletileri okurken konsolsluğa girdikten sonra ise okumalar duruyor. Uygulamada mesajlar açılın mavi tık´a dönen ekranda iletilerin ulaştırıldığına dair çift tık işareti görünmesine karşın mesajları okunmadığı dikkat çekiyor. Kaşıkçı´nın konsolosluğa girmeden önce telefonunu niyanlısı Hatice Cengiz´e verdiğini hatırlatan yakınları ise gazetecinin ikinci bir telefonu olmasının güçlü bir olasılık olduğunu ileri sürüyor. İddia doğruysa Kaşıkçı´nın ikinci telefonu sayesinde alıy saatinde veya sonrasınadki lokasyonunun da belirlenebileceği ifade ediliyor.

FETÖ´CÜLER DE DEVREDE

Cemal Kaşıkçı skandalıyla ilgili olarak sadece Riyad bağlantılı yayınlar değil FETÖ´cülerin de devreye girmesi dikkat çekiyor. İhanet şebekesinin en kirli isimlerinden biri olan Emre Uslu, Türkiye emniyeti ve istihbaratının açıkladığı kamera görüntüleri üzerinden yaptığı çarpıtmalar Suudi yayın organları tarafından da kullanılıyor. Uslu´nun, sosyal medya hesabından yaptığı ‘Bu görüntüler ve bilgiler çelişkili´ içerikli analizi Riyad merkezli AL Arabiya tarafından da haberleştirilerek uluslararası arenada dolaşıma sokuldu.

Türkiye ve Suudi Arabistan ortak çalışma grubu kuracak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki iş birliği çerçevesinde ve Suudi Arabistan´ın teklifi üzerine, gazeteci Cemal Kaşıkçı hadisesinin aydınlatılması için ortak çalışma grubu kurulmasının kararlaştırıldığını bildirdi. Kalın yaptığı kısa açıklamada “Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki iş birliği çerçevesinde ve Suudi Arabistan´ın teklifi üzerine, Suudlu gazeteci Cemal Kaşıkçı hadisesinin bütün yönleriyle aydınlatılması amacıyla ortak çalışma grubu kurulması kararlaştırılmıştır” ifadelerini kullandı. Öte yandan İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı, Kaşıkçı olayıyla ilgili kendi soruşturmasına devam edecek.

ÇOK YAKINDA BİR RAPOR YAYINLAYACAĞIZ

ABD Başkanı Donald Trump Cemal Kaşıkçı  konusunu yakından takip ettiklerini ve Türkiye ve Suudi Arabistan ile bu konuda yakın çalıştıklarını söyledi. Amerikan Fox kanalına konuşan Trump, Kaşıkçı hakkındaki soruya “Orada müfettişlerimiz var. Türkiye´yle birlikte çalışıyoruz ve açıkçası Suudi Arabistan´la çalışıyoruz. Ne olduğunu bulmak zorundayız” yanıtını verdi.  Öte yandan Trump´ın ‘müfettiş gönderdik´ ifadeleri Türk diplomatik kaynaklarca doğrulanmadı. Kaşıkçı´nın konsolosluk binasına girdiğini ve ama çıkmış gibi görünmediğini ifade eden Trump “Konuya çok ciddi eğiliyoruz. Bundan hiç de hoşlanmadım. İşi çok sıkı tutuyoruz. Neler olduğunu öğrenmek istiyoruz. Çok yakında bir rapor yayınlayacağız” mesajlarını verdi. Trump, Washington Post gazetesinde yer alan, Amerikan istihbaratının Suudiler´in Kaşıkçı´yı ele geçirme planını tespit ettiği yönündeki iddiasının sorulması üzerine, “Bu çok üzücü bir şey olur ve muhtemelen çok yakın bir gelecekte bunu öğreneceğiz” diye konuştu.  ABD-Suudi Arabistan ilişkilerini “mükemmel” olarak niteleyen Trump, Kaşıkçı vakası nedeniyle bu ülkeye yatırımların durmayacağını söyledi.

O GÖRÜŞMELERİ DAMAT YAPTI

ABD Başkanı Trump´ın ‘En üst düzey Suudi yetkililerle görüşmeler yapıldı´ dediğği görüşmelerin Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ve Trump´ın damadı ve üst düzey danışmanı Jared Kushner tarafından yapıldığı açıklandı. İki isim  Veliaht Prens Muhammed Bin Selman´la telefonda görüştü. Özellikle Kushner´in Veliaht Prens Muhammed Bin Selman´la yakın olduğu biliniyor.

Askeri yardımlar kesilsin Magnıtstky devreye girsin

Cemal Kaşıkçı´nın kaybolmasıyla ilgili ABD´nin tavrı gittikçe sertleşiyor.  ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi, Kaşıkçı´nın akıbeti hakkında “Küresel Magnitsky İnsan Hakları Sorumluluk Yasası” kapsamında soruşturma açması talebinde bulundu. Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Tennessee Senatörü Cumhuriyetçi Bob Corker, komitenin kıdemli üyesi New Jersey Senatörü Demokrat Bob Menendez, komite üyesi Güney Carolina Senatörü Cumhuriyetçi Linsdey Graham ile komiteye bağlı Dışişleri Tahsisatları Alt Komitesi Başkanı Vermont Senatörü Demokrat Patrick Leahy, Cemal Kaşıkçı´nın akıbetiyle ilgili Başkan Trump´a bir mektup gönderdi. Kentucky Senatörü Cumhuriyetçi Rand Paul dışında tüm komite üyelerinin imzaladığı mektupta, “Küresel Magnitsky İnsan Hakları Sorumluluk Yasası kapsamında Sayın Kaşıkçı´ya ilişkin herhangi bir ihlalde rolü olan yabancı kişilere yönelik yaptırım uygulama konusunda karar vermenizi talep ediyoruz.” ifadesi kullanıldı. Küresel Magnitsky İnsan Hakları Sorumluluk Yasası Dışilişkiler Komitesinden talep gelmesi durumunda ABD Başkanının “ifade özgürlüğü hakkını kullanan bir kişiye yönelik yasa dışı infaz, işkence ve diğer ağır insan hakları ihlallerini” soruşturma şartı getiriyor. ABD Kentucky Senatörü Rand Paul da Kaşıkçı sağ geri dönene kadar Suudi Arabistan´a askeri yardımların kesilmesi çağrısında bulundu. Senatör Paul, “The Atlantic”de yayımlanan makalesinde, Cemal Kaşıkçı sağ dönene kadar Suudi Arabistan ordusuna yönelik tüm finansman, eğitim ve koordinasyonun kesilmesi yönünde önlem alınması için bu hafta girişimde bulunacağını ifade etti.

NYT sponsorluğunu çekti

ABD´nin önde gelen gazetelerinden New York Times (NYT), Cemal Kaşıkçı´nın akıbeti konusunda eleştirilerin hedefi olan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman´ın himayesinde düzenlenecek Geleceğe Yatırım Girişimi (Future Investment Initiative) adlı konferanstan sponsorluğunu çektiğini açıkladı. Söz konusu konferansın diğer sponsorları arasında Bloomberg, CNBC, CNN gibi diğer ABD´li basın kuruluşları bulunuyor.  Future Investment Initiative, “Çöl´deki Davos” olarak biliniyor.

‘Suudi Arabistan için ciddi sonuçları olur´

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı´nın öldürüldüğü iddialarının doğru olması halinde Suudi Arabistan için ciddi sonuçları olacağını söyledi. Hunt, “Kendilerini uzun süredir Suudilerin arkadaşları olarak düşünen insanlar bunun çok ciddi bir durum olduğunu söylüyor. Bu iddialar doğruysa, ciddi sonuçlar doğuracaktır. Çünkü dostluklarımız ve ortaklığımız ortak değerlere dayanmaktadır. Gerçekten çok endişeliyiz” dedi. Hunt, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel el-Jubeir ile konuştuğunu ve İngiltere´nin çok endişeli olduğunu söylediğini belirtti.

Kaşıkçı´nın kardeşi de öldürüldü iddiası

Beyrut´ta yayın yapan Diyar gazetesine göre, Cemal Kaşıkçı´nın Cidde´de yaşayan kardeşi Ahmet Kaşıkçı ile karısı Cidde´de öldürüldü. İddiaya göre, eve gelen maskeli ve kılıçlı şahıslar Ahmet Kaşıkçı ve karısını öldürdü, Kaçıkçı´nın üç çocuğu ise kaçtı. Ahmet Kaşıkçı´nın bir komşusu, eve giren şahısların ellerinde kılıçlar olduğunu ve kafasını koparana kadar Ahmet Kaşıkçı ve karısının başına ve omuzuna kılıç salladıklarını, Ahmet Kaşıkçı´nın üç çocuğunun kaçarak komşularının evine sığındığını söyledi. Komşular, daha sonra Suudi polislerin gelerek kendilerine dağılmalarını söylediğini ve cesetleri alıp bilinmeyen bir yere götürdüklerini, daha sonra gelen polislerin evde sabaha kadar inceleme yaptıklarını söyledi.
Kaynak: Karar

Anahtar Kelimeler: SUUD SUÇLU GÜÇLÜ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, SUR´DA İNCELEMELERDE BULUNDU
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, SUR´DA İNCELEMELERDE BULUNDU
Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır´ın Sur ilçesinde incelemelerde bulundu.
DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ, JÖH VE PÖH´LERLE NAMAZ KILDI
DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ, JÖH VE PÖH´LERLE NAMAZ KILDI
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Elhamdülillah şanlı ordumuz, şanlı polisimiz ve tüm güvenlik güçlerimiz, milletimizle el birliğiyle bu terör örgütünü çökertti, sonuna geliyoruz inşallah." dedi.
ARAP ÜLKELERİNDEN ‘KAŞIKÇI OLAYINDA´ SUUDİ ARABİSTAN´A DESTEK KARARI ÇIKTI!
ARAP ÜLKELERİNDEN ‘KAŞIKÇI OLAYINDA´ SUUDİ ARABİSTAN´A DESTEK KARARI ÇIKTI!
Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Bahreyn, Filistin ve Yemen, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı´nın konsoloslukta öldürülmesinin ardından aldığı kararlarla ilgili Suudi Arabistan´a destek verdi.
İSTANBUL BAROSU GENEL KURULU´NDA ARBEDE YAŞANDI
İSTANBUL BAROSU GENEL KURULU´NDA ARBEDE YAŞANDI
İstanbul Barosu´nun Olağan Genel Kurulu´nda, Baroda Değişim ve Gelişim Hareketi adayı Talat Canbolat´ın konuşması sırasında iki grup arasında arbede yaşandı.
ÇİN´N DİJİTAL İSTİHBARAT SAVAŞI: 90 BİN CASUSLA YILDA 450 MİLYAR DOLAR
ÇİN´N DİJİTAL İSTİHBARAT SAVAŞI: 90 BİN CASUSLA YILDA 450 MİLYAR DOLAR
ABD ve Çin, ticaret savaşlarının arka planında yürüttüğü istihbarat mücadelesiyle "soğuk savaşın" ikinci perdesini "dijital boyuta" taşıyor. ABD´nin "teknoloji casusluğu" suçlamasının hedefindeki Çin´in dijital istihbarat faaliyetlerine yoğunlaşması dikkati çekiyor. Çin´in ülke içinde ve yurt dışında toplam 90 bin casusu bulunuyor. Ticari hırsızlık maliyeti ise yıllık 450 milyar dolar. Ülke dijital savaş ile yeni "Büyük Birader" olma yolunda.
KRALİYET DİVANINA YAKIN BİR KAYNAK KAŞIKÇI´NIN ‘BOĞULARAK ÖLDÜRÜLDÜ´ İDDİASINDA BULUNDU!
KRALİYET DİVANINA YAKIN BİR KAYNAK KAŞIKÇI´NIN ‘BOĞULARAK ÖLDÜRÜLDÜ´ İDDİASINDA BULUNDU!
Amerikan CNN televizyonuna konuşan Suudi Arabistan Kraliyet Divanı´na yakın bir kaynak, gazeteci Cemal Kaşıkçı´nın boğularak hayatını kaybettiğini söyledi.
"ÖĞRENCİ ANDI KARARI BÜROKRATİK OLİGARŞİNİN SESİDİR"
"ÖĞRENCİ ANDI KARARI BÜROKRATİK OLİGARŞİNİN SESİDİR"
Danıştay´ın "Öğrenci Andı" kararına ilişkin ilk somut tepkiler gelmeye başladı. İstanbul´da Özgür-Der üyesi bir grup, kararı protesto etti.
TAM BAŞKANI KIŞLAKÇI: BÜTÜN HİKÂYELER CEMAL´İN CESEDİNİN PARÇALANDIĞI YÖNÜNDE
TAM BAŞKANI KIŞLAKÇI: BÜTÜN HİKÂYELER CEMAL´İN CESEDİNİN PARÇALANDIĞI YÖNÜNDE
TAM Başkanı Kışlakçı, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı´nın öldürülmesine ilişkin, "Umarım haksız çıkarız ama bütün hikayeler Cemal´in öldürüldüğü ve cesedinin parçalandığı yönünde." dedi.
EĞİTİM-BİR SEN 81 İLDE DANIŞTAY´IN “”ANDIMIZ” KARARINI PROTESTO ETTİ
EĞİTİM-BİR SEN 81 İLDE DANIŞTAY´IN “”ANDIMIZ” KARARINI PROTESTO ETTİ
Alınan kararın toplumsal mutabakata ve pedagojik arka plana sahip olmadığı belirtildi.
BİLGİÇ: KANUNLAR SEYYARLARA KARŞI AVM SAHİPLERİNİ KORUYOR!
BİLGİÇ: KANUNLAR SEYYARLARA KARŞI AVM SAHİPLERİNİ KORUYOR!
Araştırmacı-yazar Muammer Bilgiç, kişisel sosyal medya hesabından bir takım değerlendirmelerde bulundu.
ÖZE DÖNÜŞ HAREKETİ: ´ANDIMIZ´ TEHLİKE ARZ ETMEKTEDİR!
ÖZE DÖNÜŞ HAREKETİ: ´ANDIMIZ´ TEHLİKE ARZ ETMEKTEDİR!
Öze Dönüş Hareketi gündemde bulunan, 2013 yılında uygulamadan kaldırılan, ırkçı ve bölücü söylemlere sahip olan ´Andımız´ın okullarda tekrar okutulması meselesini ele alarak bir açıklama yayınladı.
CEMAL KAŞIKÇI´NIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI
CEMAL KAŞIKÇI´NIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI
İstanbul´daki Suudi Arabistan konsolosluk binasında öldüğü açıklanan Cemal Kaşıkçı´nın son görüntüleri ortaya çıktı.